Časté dotazy majitelů

Jak aukce nájmu funguje?
Stačí vyplnit základní informace o Vaší nabízené nemovitosti a povinné údaje. Ozveme se Vám zpátky a v případě potřeby Vám pomůžeme vytvořit nabídku a spustit aukci.
Kdo a jak vybírá vítěze aukce?
Aukce Vám na základě vyhodnocení podstatných kritérií doporučí 3 kandidáty. Z nich si pak vyberete vítěze aukce. V případě nájmu, rozhoduje délka pronájmu, výše nájmu či nabízené hodnoty vratné kauce a spolehlivost zájemce.
Co když nevydražím dost vysokou částku, se kterou bych byl spokojený?
Naším doporučením je aukci začít na 80-90 % ceny, na níž cílíte. Pokud vydražená částka nedosáhne k Vaší spokojenosti, můžete od nabídky nemovitosti odstoupit bez sankcí či poplatků a to do 3 dnů před jejím ukončením.
Kolik služba stojí, jsou tam nějaké skryté poplatky?
Vložení inzerátu je u nás vždy zdarma. Poplatek za zprostředkování aukce je jednorázový a hradíte jej Vy jako majitel nemovitosti. Tento poplatek činí jednonásobek vydražené ceny nájemného. Stejnou výši obdržíte Vy od nájemníka a to ve formě rezervačního poplatku, ale jen v případě, že s ním uzavřete nájemní smlouvu.
Jaký je minimální počet prohlídek, minimální délka pronájmu a výše nájmu?
Všechny tyto podmínky jsou na Vás. Počet prohlídek, počet účastníků i finanční podmínky si stanovujete dle svých potřeb. Doporučujeme délku pronájmu na 12 měsíců a vyvolávací cenu aukce začít na cca 80-90 % částky, na kterou cílíte.
Můžu z aukce odstoupit a za jakých podmínek?
Aukci můžete zrušit maximálně 3 dny před jejím koncem, bez sankcí. Pokud aukci zrušíte po tomto termínu, jste povinen portálu MOSLOB uhradit jednorázový poplatek, který v tomto případě je 100 % z prvotního požadovaného nájmu.
Můžu mít vlastní smlouvu?
Vlastní smlouvu mít můžete, pouze je třeba dodržet vydraženou cenu nájmu a výši kauce. Ale doporučujeme naši smlouvu, která je zpracována pro Vás zdarma naším právním zástupcem a v dnešní době je opravdu políčena na neplatiče.
Jakou si mám stanovit výši vyvolávací ceny?
Pro zahájení aukce doporučujeme uvést 80-90 % ceny, za kterou chcete nemovitost pronajmout. Pokud nemáte správný odhad, rádi Vám poradíme optimální nájemné.
Poskytujete i právní a notářské služby?
Tyto služby Vám rádi profesionálně zprostředkujeme, neboť opravdu každý den jsme s nimi stále v kontaktu.
Můžu nabídku inzerovat i jinde?
Pokud využíváte našich služeb a nemovitost nabízíte v Aukci, není možné ji v době trvání aukce nabízet v rámci jiných služeb. Bez této podmínky, bychom nemohli zaručit hladký a úspěšný průběh aukce pro obě strany.
Loading